Ubezpieczenia majątkowe

Czym jest ubezpieczenie majątku

Ogólna grupa ubezpieczeń na którą składa się ochrona szeroko pojętego majątku każdego z nas. Przeważnie nie są to obowiązkowe ubezpieczenia, lecz bardzo ważne biorąc pod uwagę produkty, które mogą ochronić nas od utraty naszego majątku – często dorobku życiowego w postaci domu, mieszkania lub drogocennych przedmiotów. Warto rozważyć zawarcie takiego ubezpieczenia. Zapraszamy po tanie ubezpieczenie majątkowe do naszego biura w Poznaniu.

Ubezpieczenia nieruchomości

Bardzo ważne ubezpieczenie, które chroni nasz dom/mieszkanie przed przykrymi skutkami zdarzeń losowych bądź działania osób trzecich, o które naprawdę nietrudno w życiu codziennym. Zalany parkiet przez niezamknięte okno, pożar wywyołany zwarciem w instalacji czy włamanie do naszego domu to scenariusze, które każdego z nas napawają stresem. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie mieszkania i spać spokojnie, a w razie przykrego zdarzenia nie martwić się o pieniądze na remont czy zakup nowego wyposażenia. Ubezpieczenie domu/mieszkania to na tyle rozbudowany produkt, że może ochronić wszystkie aspekty naszego życia prywatnego, sami decydujemy co ma zostać objęte ochroną i na jaką sumę ubezpieczenia się zdecydujemy. Co zatem może wchodzić w skład polisy na mieszkanie ?

ubezpieczenie domu
ubezpieczenie domu
ubezpieczenia majątkowe
ubezpieczenie mieszkania

Podstawowa ochrona

ubezpieczenia działki

Ubezpieczenie murów

Ubezpieczenie murów – każdy, kto kiedykolwiek zawierał kredyt hipoteczny, spotkał się z takim pojęciem, jest to ochrona samego mieszkania/domu – bez elementów stałych i mienia ruchomego, obejmuje wszystkie elementy ścian i poszycia dachowego ( włączajac dachówkę, gładź, tynki itp.)

Elementy stałe

Elementy stałe – są to wszystkie elementy, które są zamontowane na stałe do nieruchomości zarówno z zewnątrz jak i na zewnątrz np. meble w zabudowie, powłoki malarskie, armatura, okna czy rynny. Szeroka oferta towarzystw ubezpieczeniowych pozowli na dostosowanie rodzaju, sumy oraz zakresu ubezpieczenia do twoich indywidualnych potrzeb.

Ruchomości domowe

Ruchomości domowe – często pomijany choć bardzo ważny element ubezpieczenia mieszkania. Chroni wszystko co posiadamy, zarówno meble, sprzęt jak i wyposażenie i wszystkie przedmioty osobiste. Warto dobrze przemyśleć sumę ubezpieczenia w przypadku zawierania takiego ubezpieczenia i zadać sobie pytanie, czy w przypadku całkowitego spłonięcia naszych rzeczy w trakcie pożaru ta suma będzie wystarczająca, aby odbudować nasz dorobek ?

podsumowanie

Trzy wymienione  grupy są najważniejszymi aspektami ubezpieczenia mieszkania i domu, lecz przeważnie polisy zawierają jeszcze szereg dodatków takich jak :

Dodatkowa ochrona

Assitance domowy

Assitance domowy – jest to pakiet usług i pomoc specjalistów w razie zdarzenia losowego, włamania lub awarii. Jego zakres i cena zależy od towarzystwa, jednak przeważnie opiera się na pomocy po szkodzie w postaci zapewniania transportu lub/i hotelu poszkodowanym, intrwencje specjalistów ( np. pomoc ślusarza po zatrzaśnięciu kluczy), naprawa sprzętu RTV, AGD, pomoc informacyjn, a czasem nawet pomoc medyczna np. rehabilitacja czy wizyta pielęgniarki.

OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym – Bardzo przydatne ubezpieczenie chroni nas i naszych bliskich przed szkodami wyrządzonymi osobą trzecim w życiu codziennym, nie tylko w domu lecz także i głównie poza nim np. zalanie sąsiada, wybicie okna piłką przez nasze dziecko, pogryzienie osoby trzeciej przez naszego psa. Bardzo często działa na terenie całego świata i może obejmować działania spowodowane przez amatorskie uprawianie sportu czy szkody w mieniu wynajmowanym co może przydać się na wakacjach np. wyrządzając szkode w pokoju hotelowym czy w wypożyczonym rowerze. Warto pamiętać, że nie chroni szkód wywołanym domownikom.

NNW

NNW – Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Bardzo często wybierane ubezpieczenie przy zawieraniu obowiązkowego OC samochodu, co jest słusznym wyborem lecz czy w życiu poza pojazdem może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek? Owszem i to każdego dnia, a nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdej sytuacji. W podstawowym ubezpieczeniu NNW zapewnia wypłatę świadczenia w razie śmierci, uszczerbku na zdrowiu i pomoc assistance, można rozszerzyć jego zakres o np. trwałe inwalidztwo, zawał czy udar. Zakres odpowiedzialności zależy od towarzystwa jakie wybierzemy.

Oblicz swoją składkę:

Ubezpieczenia majątkowo to sprawa o której często się nie pamięta ponieważ nie są obowiązkowe, niestety bardzo często przypominamy sobie o nich za późno. Nie licz na szczęście zabezpiecz swój majątek już dziś, nasza bogata widza i doświadczenie pozwoli na dobór najlepszej oferty dla ciebie.

Dane kontaktowe

Godziny OTwarcia

Ubezpieczenia Poznań

Szukasz polisy ubezpieczeniowej która będzie idealna dla ciebie ? Nasza firma przedstawi oferty ubezpieczeń w ponad dwudziestu towarzystwach ubezpieczeniowych. Wykfalifikowana i doświadczona kadra dobierze polisę do twoich potrzeb, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży ubezpieczeniowej gwarantujemy profesjonalizm i najlepsze oferty.