Ubezpieczenia Komunikacyjne

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Powszechne przekonanie głosi, że ubezpieczenie OC nie jest tanie, lecz biorąc pod uwagę jego zakres i sumę ubezpieczenia, łatwo dojść do wniosku, że jest to bardzo ważna i szeroka ochrona naszych interesów. W 2021 r. sumy gwarancyjne wynoszą:

5 210 000 euro w przypadku szkód na osobie.

1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu

Kary za brak ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie komunikacyjne Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pełni rolę kontrolną nad spełnianiem obowiązku ubezpieczenia pojazdów mechanicznych i może nakładać kary za brak ubezpieczenia, które są naprawdę wysokie dlatego nie warto zaniechać tego obowiązku.

W roku 2021r. kary za brak ubezpieczenia OC wynoszą :

 

Samochód osobowy

Samochód ciężarowy

Pozostałe pojazdy

Do 3 dni

1.120 zł

1.680 zł

190 zł

Od 4 do 14 dni

2.800 zł

4.200 zł

470 zł

Powyżej 14 dni

5.600 zł

8.400 zł

930 zł

tanie OC
ubezpieczenia poznań
ubezpieczenia szczepankowo

Ubezpieczenia komunikacyjne

ubezpieczenia poznań

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które chroni od odpowiedzialności cywilnej w razie wystąpienia wypadku komunikacyjnego. Obowiązek posiadania OC spoczywa na każdej osobie, która jest w posiadaniu pojazdu i dotyczy nie tylko pojazdów w Polsce lecz w całej Europie i nie ma znaczenia jak często nasz pojazd jest użytkowany.  Zakres obowiązkowego ubezpieczenia OC reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie Auto Casco jest bardzo ważnym bo zaraz po obowiązkowym ubezpieczeniu OC, ubezpieczeniem komunikacyjnym. Mimo, iż jest bardzo często kupowane przy okazji zawierania ubezpieczenia OC w formie pakietu, to nadal nie jest to tak popularne ubezpieczenie jak powinno choć chroni bardzo ważny aspekt finansowy w przypadku zdarzenia  – nasz pojazd. AC gwarantuje pokrycie kosztów szkody powstałej na naszym pojeździe w bardzo wielu przypadkach, ponieważ nie są objęte tylko zderzenia z innym pojazdem a także całkowita utrata – kradzież, zniszczenie przez osoby trzecie, dewastacja jak również szereg zdarzeń losowych.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW  jest to ubezpieczenie na wypadek następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z ruchem ubezpieczonego pojazdu. Jest to najczęściej wybierane ubezpieczenie dobrowolne, przy zakupie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego jakim jest OC. Chroni zarówno ubezpieczającego jak i wszystkich podróżujących znajdujących się w ubezpieczonym pojeździe. Suma ubezpieczenia w NNW ustalana jest indywidualnie – to my decydujemy jaka kwota będzie wystarczająca na ochronę naszego życia i zdrowia.

Ubezpieczenie szyb

Wystarczy uderzenie kamyka podczas jazdy autostradą lub pozostawienie auta blisko boiska, gdzie bawiące się dzieci mogą w każdej chwili uderzyć piłką w naszą szybę, zderzenie z innym pojazdem lub uderzenie gradu – to tylko kilka przykładowych sytuacji z życia codziennego, które mogą doprowadzić do uszkodzenia naszej szyby w pojeździe.  Aby uniknąć takich sytuacji warto mieć ubezpieczenie szyby – jest to osobne ubezpieczenie, które można zawrzeć przy okazji ubezpieczenia swojego auta w zakresie OC. Nie ma konieczności posiadania AC a co najważniejsze – w razie likwidacji takiej szkody nie tracimy zniżek w AC.

Gotowy aby policzyć swoją składkę ?

U nas znajdziesz ofertę ponad dwudziestu towarzystw ubezpieczeniowych profesjonalnie i kompleksowo ubezpieczymy twój pojazd w najlepszej cenie.

Dane kontaktowe

Godziny OTwarcia

Ubezpieczenia Poznań

Szukasz polisy ubezpieczeniowej która będzie idealna dla ciebie ? Nasza firma przedstawi oferty ubezpieczeń w ponad dwudziestu towarzystwach ubezpieczeniowych. Wykfalifikowana i doświadczona kadra dobierze polisę do twoich potrzeb, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży ubezpieczeniowej gwarantujemy profesjonalizm i najlepsze oferty.