FAQ

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych to obowiązkowe ubezpieczenie dla każdego, nie ważne czy pojazd jezdzi codziennie czy stoi tylko w garażu, jego zasady zawarte są w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Najtańsze OC w Poznaniu tylko u nas.

Nie ma możliwości zawarcia OC z datą wcześniejszą niż dzień zawarcia polisy, jest to niezgodne z prawem i uregulowane ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Chcesz szybko zawrzeć OC ? Zadzwoń do nas.

Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem posiadaczy pojazdów i z reguły nie można rozwiązać trwającej umowy. Od tej reguły są wyjątki, które generują pewne sytuacje. Ubezpieczenie można wypowiedzieć z końcem okresu trwania jej zgodnie z art. 28, z tytułu podwójnego ubezpieczenia zgodnie z art. 31 lub jeśli kupiłeś pojazd jako nowonabywca zgodnie z art. 31. Pełna obsługa Twojej polisy u naszego agenta w Poznaniu.

Przed zawarciem polisy turystycznej warto zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia towarzystwa w którym chcemy zawrzeć polisę. To w nich zawartę są zasady zwrotu kosztów pobytu w szpitalu z powodu wystąpienia określonych jednostek chorobowych czy koszt odwołania podróży. Większość towarzystw dostosowała się do panujących czasów pandemii i posiada jasny zapis dotyczący wirusa Sars-Cov-2 w OWU. Tanie ubezpieczenie podróży z kosztami zachorowania na COVID-19 u naszego agenta.

Polisy osobowe w tym polisy na życie określają wypłatę ustalonego świadczenia w przypadku konkretnych zdarzeń, jeśli posiadamy kilka polis na życie, nie ważne czy w różnych czy w jednym towarzystwach ubezpieczeniowych lub np. ubezpieczenie grupę w firmie i chcemy zawrzeć ubezpieczenie indywidualne, wówczas otrzymamy wypłatę świadczenia ze wszystkich polis w których określone zdarzenia objęte są ochroną ubezpieczeniową. Indywidualne polisy na życie, najkorzystniej w naszym biurze w Poznaniu.

Jest to obowiązek jaki nakłada bank na kredytobiorcę, w przypadku udzielania kredytu hipotecznego. Tego typu polisy zawierają ubezpieczenie samych murów nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych. Zawierając takie ubezpieczenie trzeba pamiętać iż na polisie widnieje cesja na bank – czyli to bank jest uposażony do otrzymania takiego odszkodowania. Warto wiedzieć, że jeśli kredyt jest częściowo spłacony, wówczas bank ma prawo do przejęcia tylko brakującej do pełnej spłaty zobowiązania kwoty, reszta należy się kredytobiorcy. Aby szybko i tanio obliczyć składkę za ubezpieczenie mieszkania, skontaktuj się z nami.

Często spotykane pojęcie przy zawieraniu umowy ubezpieczenia majątkowego, ubezpieczając nasz dom bądź firmę. W przypadku oceny szkody uwzględniając wartość odtworzeniową towarzystwo oblicza koszt doprowadzenia przedmiotu ubezpieczenia do stanu sprzed szkody, wypłacone odszkodowanie powinno pozwolić na skuteczne odtworzenie danych przedmiotów lub zastąpienie ich nowymi. Ubezpiecz swoje mieszkanie już dziś i skontaktuj się z nami.

Ze szkodą całkowitą mamy do czynienia wówczas gdy rzeczoznawca ubezpieczeniowy stwierdzi, że uszkodzeniu uległo ponad 70% pojazdu, wówczas otrzymujemy 100 % wartości naszego pojazdu pomniejszone o wartość pozostałości wraku pojazdu. Czy wrak pojazdu sprzedamy czy zdecydujemy się na naprawę, to zależy od nas. Z taką sytuacją możemy spotkać się likwidując szkodę z wykupionego wcześniej ubezpieczenia AC jak i będąc poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym z winy osób trzecich – wówczas odszkodowanie wypłaca Towarzystwo w jakim OC zawarł sprawca zdarzenia.

Jest to często spotykane pojęcie na przykład przy zawieraniu polisy AC do pojazdu, jest to suma minimalnej szkody za jaką ubezpieczyciel poniesie odpowiedzialność. Inaczej ujmująć kwota poniżej której nie otrzymamy odszkodowania. Często obniża składkę lecz wiele towarzystw daje możliwość wykupienia po opłaceniu dodatkowej składki. Jeśli chcesz policzyć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia AC w Poznaniu, zadzwoń do nas.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe zapisuje historie swoich klientów i tak jak w przypadku kontynuacji bezszkodowego ubezpieczenia mieszkania oczekujemy i przeważnie uzyskujemy dodatkową zniżkę tak w przypadku odnotowanych szkód możemy spodziewać się podwyższenia składki. Aby obliczyć najtańsze ubezpieczenie mieszkania skontaktuj się z nami.

Warto pamiętać że ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny przeprowadza cykliczne kontrole i szacuje się, że wykrywalność braków w ubezpieczaniach wynosi aż 75%. Drugim przykładem dla którego nie warto unikać zawarcia OC jest wysokość kar która wynosi aż 1040zł za brak OC do 3 dni, im dłużej zwlekamy tym większa grozi nam kara, a często wynosi to kilkakrotność składki za ubezpieczenie. Aby obliczyć najtańsze OC w Poznaniu zapraszamy do kontaktu z nami.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC nie rozwiązuje się przez zwłokę za zapłatę. Nie oznacza to, że można płacić składki w dowolnym terminie. Otóż każde Towarzystwo ubezpieczeniowe przekazuje nam ogólne warunki ubezpieczeń w momencie zawarcia polisy, w których możemy znaleźć informacje jak firmy ubezpieczeniowe zabezpieczają się na taką ewentualność, najczęściej naliczając odsetki. Masz pytania dotyczące polisy OC ? Zapraszamy do naszego biura w Poznaniu

Większość polis na życie nie posiada wyłączeń odpowiedzialności związanych ze śmiercią na COIVD-19. Inaczej towarzystwa ubezpieczeniowe mogą podejść do świadczeń szpitalnych bądź wystąpienia poważnego zachorowania. Takie warunki określa indywidualnie towarzystwo i zawarte są w OWU polisy. Jeśli chcesz obliczyć koszt ubezpieczenia na życie, zgłoś się do nas.

W przypadku sprzedaży pojazdu z trwającą polisą AC, która jest nieobowiązkowa, wówczas należy się zwrot za niewykorzystany okres sprzedającego. Zgłoszenie sprzedaży należy w ciągu 30 dni dostarczyć do towarzystwa lub agenta ubezpieczeniowego, wówczas towarzystwo dokona kalkulacji opłaconej składki za niewykorzystany okres. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku OC, taką umowę można rozwiązać jedynie gdy wypowie ją pisemnie nowonabywca pojazdu zgodnie z art. 31. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu wyliczenia pełnego pakietu OC i AC

W razie wystąpienia wypadku komunikacyjnego w pierwszej kolejności odpowiedzialność ponosi sprawca wypadku, jeśli poruszał się pojazdem, powinien mieć obowiązkowe OC z którego odszkodowanie powinniśmy uzyskać. Jednak nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby skorzystać jednocześnie z trwającej polisy na życie, jeśli oczywiście upewnimy się, że zdarzenie jest objęte ochroną w wykupionej przez nas polisie, wówczas możemy liczyć na dodatkowe świadczenie szpitalne, czy świadczenie z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Najlepsze ubezpieczenia na życie w Poznaniu, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Dom możemy ubezpieczyć już na etapie wznoszenia murów, jest to uproszczona ochrona obejmująca typowe zdarzenia losowe takie jak. ogień, zalanie czy uderzenie pioruna. Możemy także ubezpieczyć dom w budowie od kradzieży z włamaniem jednak w takiej sytuacji nasz dom musi posiadać już dach, okna i drzwi tzn tworzyć konstrukcje zamkniętą. Wówczas materiały budowlane możemy ubezpieczyć, w taki sam sposób jak ruchomości domowe. Chcesz ubezpieczyć dom w budowie ? Zapraszamy do naszego biura w Poznaniu

Wartością rzeczywistą najczęściej określane są elementy wyposażenia domu czy biura. W przypadku zniszczenia bądź utraty wyliczana jest wartość przedmiotu z uwzględnieniem jej zużycia czyli z pomniejszeniem o eksploatacje. Zapraszamy po najlepsze ubezpieczenie AC w Poznaniu

Czas trwania zawartej przez nas umowy ubezpieczenia na życie, zależy od rodzaju ubezpieczenia i warunków jakie przedstawia nam dane towarzystwo. Dla przykładu często spotykaną formą w ubezpieczeniach indywidualnych jest zawarcie ubezpieczenia na rok z możliwością przedłużenia na tych samych warunkach w każdą rocznicę polisy. Możemy też zdecydować się na ochronę bezterminową tzn. ochrona trwa dożywotnio pod warunkiem regularnego opłacania składek. Pozwól nam zabezpieczyć Ciebie i twoją rodzinne, najlepsze ubezpieczenie na życie w Poznaniu.

Jest to okres, liczony od zawarcia polisy, podczas którego ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania za poszczególne zdarzenia. Często spotykane pojęcie w przypadku ubezpieczeń na życie, np. karencja za fakt urodzenia dziecka która wynosi 9 miesięcy od zawarcia polisy. Towarzystwa chronią się w ten sposób przed wyłudzeniem polegającym na zawarciu umowy po zaistnieniu zdarzenia. Chcesz wiedzieć ile może kosztować ubezpieczenie na życie, zapraszamy do naszego biura w Poznaniu.

Jest to dodatkowa umowa do ubezpieczenia bądź klauzula, którą warto rozważyć w przypadku zaistnienia pierwszej szkody na przykład z AC pojazdu. Otrzymując odszkodowanie z tytułu szkody częściowej, suma naszego ubezpieczenia pomniejsza się o wypłacone świadczenie, gdybyśmy nieszczęśliwie mieli drugą szkodę i tym razem całkowitą, wówczas nie otrzymalibyśmy pełnej kwoty lecz pomniejszoną o wypłacone wcześniej odszkodowanie. Aby obliczyć tanie Autocasco w Poznaniu zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

Dane kontaktowe

Godziny OTwarcia

Ubezpieczenia Poznań

Szukasz polisy ubezpieczeniowej która będzie idealna dla ciebie ? Nasza firma przedstawi oferty ubezpieczeń w ponad dwudziestu towarzystwach ubezpieczeniowych. Wykfalifikowana i doświadczona kadra dobierze polisę do twoich potrzeb, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży ubezpieczeniowej gwarantujemy profesjonalizm i najlepsze oferty.